Dotychczasowe umiejętności ChatGPT i innych narzędzi działających na GPT-3 i GPT-3.5 zaskakiwały na każdym kroku. W czym zatem będzie lepsza nowa wersja czatu? Twórcy podkreślają, że GPT-4 radzi sobie ze złożonymi problemami z większą dokładnością, a wszystko to dzięki poszerzeniu jego danych i możliwości wnioskowania. Sprawdź, co aktualizacja zmieni w świecie biznesu.
GPT-4 jest jeszcze lepszy
Greg Brockman, szef OpenAI przedstawił wczoraj wiadomość dotyczącą udostępnienia nowej wersji czatu. GPT-4 lepiej radzi sobie z generowaniem odpowiedzi i wykonywaniem złożonych poleceń. Jest bardziej kreatywny i lepiej łączy fakty. W formie inputu przyjmuje zarówno słowa, jak i pliki graficzne.
Co ulepszono w GPT-4?
Wszystko, co dotąd było możliwe dzięki umiejętnościom robota, dziś będzie jeszcze bardziej efektywne. Nowa wersja ChatGPT może jeszcze lepiej:
- generować i edytować treści
- radzić sobie z technicznymi i złożonymi zadaniami
- komponować piosenki
- pisać scenariusze
- uczyć się stylu pisania od użytkownika
Jakie korzyści dla biznesu może przynieść nowa wersja czatu?
Usprawnienie pracy za pomocą narzędzi opartych na GPT-4 może przyczynić się do jeszcze lepszego/lepszej:
- poznawania potrzeb klientów
- personalizacji contentu
- automatyzacji procesów zarządzania i obsługi klienta
- optymalizowania budżetu na poszczególne zadania i projekty
Jeśli chcesz wiedzieć, jak sztuczna inteligencja może pomóc w generowaniu większych zysków ze sprzedaży w e-commerce, zerknij do tego artykułu.
Tak znane firmy wykorzystają Chat GPT-4
GPT-4 sprawi, że nauka w Duolingo będzie efektywniejsza. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika i zabawnym, ale konkurencyjnym tabelom liderów, Duolingo obsługuje 40 języków na ponad 100 kursach.
Duolingo zwróciło się do OpenAI, aby udoskonalić produkt o dwie nowe funkcje: Role Play, partnera do rozmowy AI oraz Wyjaśnij moją odpowiedź, która wyjaśnia zasady, gdy uczący się popełni błąd.
Twórcy czatu chwalą się także, że aplikacja Be My Eyes wykorzysta GPT-4 do zmiany dostępności wizualnej. Be My Eyes od 2012 roku tworzy technologię dla społeczności ponad 250 milionów osób niewidomych lub niedowidzących. Duńska aplikacja łączy osoby niewidome lub niedowidzące z chętnymi do pomocy osobami. Dzięki nim codzienne zadania stają się prostsze, np. poznanie składu produktu, a nawet nawigacja po lotnisku. Co więcej, można uzmysłowić sobie trudności, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością.
Dzięki nowym możliwościom wprowadzania danych wizualnych w GPT-4, Be My Eyes rozpoczęło opracowywanie Virtual Volunteer™, który może generować ten sam poziom kontekstu i zrozumienia, co wolontariusz.
Dla kogo nowa wersja GPT?
Subskrybenci ChatGPT Plus uzyskają dostęp do GPT-4 z dynamicznie dostosowywanym limitem użytkowania. Pozostali, jednak jeśli chcą skorzystać z możliwości nowej wersji czatu, muszą jeszcze trochę poczekać.
Źródło: openai.com